envelope(2).png  prodej@luckymoto.cz     phone(2).png  +420 770 100 083
/?dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-action_key=article&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-manufacturer_id=var_manufacturer_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-capacity_id=var_capacity_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-model_id=var_model_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-year_id=var_year_id&do=dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-onChange /?dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-action_key=article&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-manufacturer_id=var_manufacturer_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-capacity_id=var_capacity_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-model_id=var_model_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-year_id=var_year_id&do=dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-onSave

Zazimování motorky

Připravte svou motorku na zimu.

1. Čistá motorka je základ

Určitě se o váš oblíbený stroj staráte celou sezonu jako správný motorkář.  Čistá motorka je základ bezstarostného startu v příští sezoně. 

Před uložením motorky ke spánku věnujte pozornost i méně dostupným místům, kde jsou usazené nečistoty a prach, tak aby nenapáchaly nechtěné škody přes zimu. Navíc, důkladným očištěním všech částí motorky můžete, popřípadě naleznout skryté vady a ušetřit si starosti na jaře. 

Na trhu je velké množství čistících produktů na motorku. My bychom vám doporučili věnovat pozornost jejich určení, protože některé svojí silou mohou poškodit jisté části motorky. ​


2. Jak předejít korozi? 

Nejlepším ochráncem motorky jsou oleje. Určitě nezapomeňte na namazání řetězu, plynových a brzdových páček, kloubů a lanek. Po vyčištění je namažte motorovým olejem, díky kterému předejdete zrezivění. Proti korozi také můžete předejít nastříkáním celé motorky (kromě kotoučů) silikonovým olejem. Nezapomeňte vstříknout trochu oleje také do válců, abyste předešli korozi. 

Doplněním kapalin jako paliva nebo olejů do maxima, vám může ušetřit trable na jaře, protože v nádržích tak nezbude místo na vodu, která v kombinaci s nízkými teplotami způsobuje korozi. Výměnou oleje také předejdete usazením nečistot, které by mohly způsobit korozi motoru.

Jako poslední péči můžete použít konzervační sprej nebo olej, který chromované části motorky. 

3. Pozor na baterii

Asi každý ví, že baterie na motorku by přes zimu neměla zůstat v ní, protože vlhké a studené podmínky drasticky zkracují její životnost.  Pokud samotnou motorku nemůžete skladovat na suchém a teplotně stabilním místě, aspoň baterii tak skladujte (10-15 °C). Abyste nemuseli hledat novou baterii na motorku na jaře, doporučuje se ji aspoň jednou měsíčně dobít.

4. Nezapomínejte na pneumatiky 

Nezapomeňte ani na důkladné vyčistění pneumatik, protože asfalt, pryskyřici a drobné kamínky v drážkách by mohly poškodit i pneumatiky na motorku přes zimu. Po vyčištění to chce pneumatiky na pneumatiky dofouknout na maximální tlak doporučený výrobcem. Také by se doporučovalo je přes zazimování motorky zbytečně je zatěžovat. Přílišné zatěžování může vést ke zhoršení jejich vlastností, a proto bychom doporučili si pořídit stojan na motorku a tam ji postavit. 

5. Kam s motorkou?

Uskladnění motorky je klíčové. Motorka by měla být zazimována pod pevnou střechou a neměla by být ve vlhkém prostředí. Rozhodně ji nenechávejte venku! Zmiňovali jsme, že pro pneumatiky je nejlepší, když nejsou zatížené, a proto je skvělé pořídit si stojan na motorku. Aby vaše čištění nepřišlo vniveč je dobré použít plachtu. Plachta na motorku poslouží proti nečistotám. 

Nezbytnosti pro zazimování motorky