envelope(2).png  prodej@luckymoto.cz     phone(2).png  +420 770 100 083
/?dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-action_key=article&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-manufacturer_id=var_manufacturer_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-capacity_id=var_capacity_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-model_id=var_model_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-year_id=var_year_id&do=dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-onChange /?dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-action_key=article&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-manufacturer_id=var_manufacturer_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-capacity_id=var_capacity_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-model_id=var_model_id&dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-year_id=var_year_id&do=dynamicPageRenderer-layoutRenderer-containerRenderer-boxRenderer-ftrFavorites-onSave

Jízda v zimě na motorce. Příjemnější než si myslíte.

Není špatného počasí, je pouze špatně oblečeného motorkáře

Jízda v zimě na motorce není jenom pověrou. Pokud není sníh a námraza na silnicích, podzimní a zimní projížďky stojí za vyzkoušení. Abyste měli, co největší požitek z jízdy, stojí se na jiné podmínky trochu připravit.

Pokud se nechcete rozloučit s jízdou, jakmile jenom trochu poklesne teplota, je potřeba upravit oblečení na motorku, tak abyste nepoznali, jestli jezdíte v létě nebo na podzim. Podzimní výbava na motorku vám také dovolí rychlejší návrat příští sezónu s první táním ledů a zpříjemní jarní jízdy. 


Oblečení je základ

Pro ty, kteří chtějí brázdit silnice až do prvního sněhu, by měli mít aspoň jedny thermo kalhoty a tričko na motorku, které potom můžete klidně využít i na lyžích v zimě. 

Oblečení není jedinou možností.

Přiznejme si, že zimní vrstvy nejsou pro každého. Proto z toho nebudeme z toho dělat vědu. Chladnější vyjížďky mohou zpříjemnit jednoduchosti jako thermo ponožky, nákrčník nebo kukla. Kukla na motorku by měla být vybavením každého správného motorkáře. Pokud to u vás tak není a vadí vám pod helmou, nákrčník je za nás nutnost, protože vás uchrání před ztuhnutým krkem. Posledním dobrým doplňkem jsou neoprenové návleky na kolena proti zimě, které v případě pádu mohou minimalizovat odřeniny. 

Požitek z jízdy za každého počasí

Požitek z jízdy za každého počasí

Co s prsty v zimě?

Zateplené rukavice na motorku mohou udělat dobrou službu a zajistit komfortní řízení v chladnějších dnech. Víme, že silné rukavice nejsou pro každého a někoho mohou omezovat při řízení. Pokud je to i váš případ, vyzkoušejte populární vyhřívané návleky na gripy u motorky alias „hot gripy“, které vám zajistí veškerou volnost pohybu a zároveň udrží prsty v kondici. 

Pár detailů, které všechno změní

Jízda v chladném počasí si našla místo v našem motorkářském srdci. My bychom rozhodně nemohli vyrazit bez impregnace oblečení, díky které jsme lehce zvládli nečekaný studený déšť za cesty, a proto ji doporučujeme vyzkoušet i vám. Častým problémem nás podzimních motorkářů je i mlžení plexi. Problému mlžení plexi na motorce se dá lehce předejít použitím Anti-Fog spreje nebo je také populární fólie proti mlžení plexi Pinlock.


Stále váháte? Vaše motorka si přeci zaslouží vidět ty krásy podzimu.

Správná výbava pro podzimní jízdu